Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել հարկային պոտենցիալի գնահատմանը վերաբերող խորհրդակցություն
Վարչապետը հանձնարարել է շարունակել քննարկումները և ներկայացնել հարկային պոտենցիալի լիարժեք իրացմանն ուղղված համապատասխան առաջարկություններ:
ՎԶԵԲ-ը վերահաստատել է ՀՀ մասնավոր հատվածի զարգացմանն ուղղված աջակցության տրամադրումը շարունակելու պատրաստակամությունը
Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) քաղաքականության եւ գործընկերության հարցերով փոխնախագահ Մարկ Բոումենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նվեր Պետրոսյանն ազատվել է փոխվարչապետի խորհրդականի պաշտոնից
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հունվարի 16-ին որոշում է ստորագրել Նվեր Պետրոսյանին փոխվարչապետի խորհրդականի պաշտոնից ազատելու մասին:
Վարչապետի մասնակցությամբ ամփոփվել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության 2022 թվականի կատարողականի քննարկումը
Վարչապետին է ներկայացվել Արտաքին գործերի նախարարության 2022-ի կատարողականը, նաև տեղեկատվություն ԱԳՆ հետագա քայլերի մասին
ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Տիգրան Խաչատրյանին և Ֆինանսների նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին
Շատ կարևոր շրջափուլում ենք գտնվում, որտեղ մի կողմից ունենք տնտեսական որոշակի նոր դինամիկա, մյուս կողմից՝ անվտանգության ավելի սրվող և ահագնացող մարտահրավերներ:
ՀՀ նախագահը ստորագրել է Վահե Հովհաննիսյանին ֆինանսների նախարար նշանակելու մասին հրամանագիրը
Ավելի վաղ հայտնել էինք՝ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով ֆինանսների նախկին նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշանակվել է ՀՀ փոխվարչապետ:
ՀՀ նախագահը ստորագրել է Տիգրան Խաչատրյանին փոխվարչապետ նշանակելու մասին հրամանագիրը
Ֆինանսների նախկին նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշանակվել է փոխվարչապետ: Աս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի հրամանագրից:
ԱԺ-ն քննարկում է բյուջեի լրամշակված նախագիծը, ընդդիմությունը դուրս եկավ դահլիճից
Նշենք, որ մինչ նախարարի ներկայացնելը ընդդիմադիր խմբակցությունների անդամների մեծ մասը լքեց ԱԺ դահլիճը:
Որտեղ են երեխաները պետական բյուջեում․ Քրիստինե Վայգանդը Տիգրան Խաչատրյանին է ներկայացրել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի զեկույցը
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են երեխայի իրավունքներին վերաբերող հանրային ֆինանսների թափանցիկությանն ու հաշվետվողականությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Կարող ենք արվածի որոշակի ամփոփում անել․ վարչապետին ներկայացվել է Ֆինանսների նախարարության 2022 թ. հաշվետվությունը
Առաջիկա ծրագրերի շրջանակում նախատեսվում է հարկման այլընտրանքային համակարգերի վերանայում, աուդիտորական կազմակերպությունների ստուգումների կազմակերպում՝ անկախ փորձագետների ներգրավմամբ և այլն:
ՀՀ-ն հանձնառու է ամրապնդել և խորացնել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները․ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Անն Լույոյին
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեպան Անն Լույոյի գլխավորած պատվիրակությանը: